Какво гугълвахме най-често през 2024 година?

От Гунди до Тони Стораро, от дубайски шоколад до Карлос Насар - ето какво търсихме най-много в "Гугъл" през 2024 г.

0 коментара Сподели:

Как да гласувам? Как да сваря яйца? Как да се запиша за „Сделка или не“?

Как да се справим с много кредити? Как да спра цигарите? Как да си направя забрана на хазарт? Как да обзаведем малка баня? Как да вдигнем кръвното? Как да гладуваме правилно?

Кажи ни какво питаш „Гугъл“, за да ти кажем как живееш.

Изброените въпроси не са реплики от пиеса на абсурда, а съставят топ 10 на най-честите запитвания с „Как…“ в търсачката „Гугъл“ през 2024 година. Може да се каже, че най-гугълваните понятия в интернет са чудесно обобщение на бита, духовните интереси и вселенските търсения на съвременния българин. И о, да – резултатът е прелестен! В категория „Общи търсения“ на първо място е Европейското първенство по футбол.

Народът си остава верен на любимия спорт, нищо че Господ отдавна вече не е българин. На второ място по търсене е Кирил Маричков, а причината, както знаем, беше скръбната вест за неговата внезапна смърт. На трето място са грандиозните патаклами, гьонсуратлъци и алъш-вериши около Избори 2024.

Признаваме си с малко гордост, че явно сме народ с широки интереси, защото „Общите търсения“ изглеждат бая разнородни. Следват Карлос Насар, „Гунди – легенда за любовта“, iPhone 16, Олимпиада 2024, Рая Назарян (за цвят) и по-конкретно Синхронно плуване от Олимпиадата.

В категория „Концерти“ настава истински джангър (шум, врява, гюрултия), защото в топ музикалните търсения на българите се случва невероятен попфолк-симфоничен микс.

Начело с Тони Стораро. Да, оказва се, че неговия концерт изпреварва по онлайн интерес концерта на Ед Шийрън. Май всички тези, дето викаха „Аз тоя Шийрън за първи път го чувам“, ще излязат прави, бе. И гледай какво става нататък – Преслава, Лили Иванова, Андреа Бочели, Цеца Величкович, СкандаУ, Никос Вертис, Миро и Андре Рийо. Тука половината списък Мартен не би го пуснал на Джокович. Що се отнася до кулинарните търсения, дубайският шоколад най-нагло изпреварва доброто българско козуначе и скаличките. Търсени са и по-засукани рецепти – милфьой, кун аман, сос холандез и агнешки котлети. Личностите, от които изглежда най-много се вълнуват българите, са спортистите. Карлос Насар е най-гугълваното име.

Подозираме, че причината не е само в успехите в щангите, но и във факта, че Насар рекламираше разбитата финансова пирамида BETL. Рая Назарян беше много спрягано име в политическите процеси, затова обяснимо е на второ място, но след това се връщаме към спортистите – Боряна Калейн, Кубрат Пулев, Магомед Рамазанов, Семен Новиков. Друга жена политик, Мария Габриел, пък изпреварва Доналд Тръмп по популярност в българския „Гугъл“. Категория „Спорт“ вече стана ясно, че е заета от Европейското по футбол и Олимпийските игри.

Сред филмите на първо място е „Гунди – легенда за любовта“.

Съвсем нормално, като се има предвид, че това е попкултурният феномен на годината у нас, но изненадващо на второ място отново виждаме българско заглавие – филма „Диада“ на Яна Титова, който излезе в края на 2023 година. „Гугъл“ обобщава и категория „Български телевизионни продукти“. На първо място е риалитито „Ергенът 3“, на второ е „Big Brother” – хм… все неща, дето никой не си признава, че гледа. Често се консултираме с онлайн търсачката относно цената на даден продукт. Тази година най-любопитна е била цената на дубайския шоколад, на смарт мобилните устройства и на годишния технически преглед на автомобил.

И за финал представяме и категория „Дефиниция“, която е сред по-вълнуващите. Българите масово са търсили дефиницията на естествените числа. На второ място народът се е питал що е то определението за морал. Признаваме, че в днешно време не е лоша идея всеки от нас да чекне смисъла на това основно понятие. Иначе няма смисъл да го размахваме насам-натам в речта си. Други търсени дефиниции са: двигателна активност, популизъм, валентност, компютър, безработица, уязвими групи, цинизъм, психопат.

Както казахме – кажи ни какво търсиш в „Гугъл“, за да ти кажем как живееш. Но вероятно вече си направи изводите сам.

Филмът с частица от душата на Гунди – „Легенда за любовта“ трябва да бъде гледан!

Какво става в града?! Последвай Instagram профила ни и разбери пръв.

Абонирай се за YouTube канала ни и виж града отблизо и далеч.

Коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *